Фестиваль “Крутий заміс”

альтернативный текст Євген Артеменко, відеограф

Перед вами дуже важливий відеотвір для нашої команди. Нижче я спробую пояснити чому.

Мені як глядачу, дуже давно набрид кліповий монтаж і короткі ролики під "модну музичку". Як професіонал, я приймаю потребу в такому роді продукції і берусь за ці ролики без проблем та із задоволенням. Зрештою, це вимога часу. Часто коротке динамічне відео, справді, краще виконує якусь конкретну функцію. Наприклад, такого формату може вимагати майданчик розміщення.

Але якшо раптом вам цікаво, що б я сам дивився як глядач, то мені просто "відеослайдшоу" під музику замало. Те, що мені подобається як глядачу, ми називаємо – "художній репортаж". Хоча насправді, це звичайна кінодокументалістика. Але, оскільки, слово "документалістика" багатьох напружує та лякає – використовуємо словосполучення "художній репортаж" (ймовірно, це словосполучення теж когось напружує, але ми в банді чомусь собі вирішили, що ні).

Відмінність в тому, що в такому відео більше правди про подію. Як мінімум, вона там просто є. Ви ж знаєте як буває? Подивилися анонс заходу, наприклад, пивного фестивалю. Приходите в надії на те, що побачили в рекламі: пишнотілі красуні в фартушках розливають крафтове пиво і красиво вам підморгують. Насправді ж, на території стоїть три з половиною засалені палатки, в яких двоє небритих рагуля, розливають "РугАнь" у пластикову тару ще й по подвійній ціні. Невиправдані очікування – це паршиво. Тому, я за правду.

Але чому конкретно це відео важливе саме для нас? Та тому, що це комерційне відео. Минулого року, коли відбувся перший "Крутий заміс", я ризикнув на монтажі: з музикою, форматом, ритмом. І дуже переймався, чи мене зрозуміють. І чи, зрештою, не змусять усе змонтувати "по-людськи". І, о чудо! Не змусили і, навіть, попросили фільмувати цього року.

Це дуже важливо, бо усе це про поступ. Поступ від гламурних "динамічних відосиків" до чогось самобутнього і чесного. Звісно, "Крутому Замісу" легше бути чесним ніж пивному фестивалю, бо це справді крутий захід із цікавою програмою, концепцією, традиціями, але мова тут не про це. Мова про те, що круто, коли тобі довіряють, як професіоналу, бо в результаті може відбутися класний твір.

Дякую за це могутнім "KasyaNova Event"